joi, 17 septembrie 2009
k norok am...
azi a fost o zi mijto...cred...prima ora...mate...ne-a adus testele...si ghiki...am luat o nota. la fizika a fost ok...deocamdata.testul la romana...ingrozitor de bn.in pauza proasta de mn, gura sparta, m-am luat in gura k stefi, ,,barbatul casei'', adik kel mai puternik din kls. m-a rupt ala de oase..park a dat o masina peste mn.apoi la info a fost ka la al doilea razboi mondial...kadeobikei.apoi m-am dus la sport unde am alergat toata ora degeaba...la handbal.Am venit akas...am vazut un baiat mijto rawww... niki nu kred k mai trebuie sa mai zik. erau tovarasii mei de o viata la fotbal. Curioasa de mn, m-am dus si io akolo. m-am intors spre kasa si venea si fotbalistul de geo printre kei de varsta mea...kam asa putin mai miki dar si mai mari. am stat de vorba k aia si apoi m-am dus la maga....knd m-am intors adormitul de geo k vali(un baiat) se dukeau akas. am intrat in kas si m-am dus la baie...am alunekat k bleaga si am cazut pe gresie.knd m-am ridikat(dupa k k mi-am mai luat-o de la stefi am mai si cazut)am dat k kapul de koltul de la geam.atunki mi-am zis...,, k norok am''.
k norok am...
azi a fost o zi mijto...cred...prima ora...mate...ne-a adus testele...si ghiki...am luat o nota. la fizika a fost ok...deocamdata.testul la romana...ingrozitor de bn.in pauza proasta de mn, gura sparta, m-am luat in gura k stefi, barbatul,,casei'', adik kel mai puternik din kls. m-a rupt ala de oase..park a dat o masina peste mn.apoi la info a fost ka la al doilea razboi mondial...kadeobikei.apoi m-am dus la sport unde am alergat toata ora degeaba...la handbal.Am venit akas...am vazut un baiat mijto rawww... niki nu kred k mai trebuie sa mai zik. erau tovarasii mei de o viata la fotbal. Curioasa de mn, m-am dus si io akolo. m-am intors spre kasa si venea si fotbalistul de geo printre kei de varsta mea...kam asa putin mai miki dar si mai mari. am stat de vorba k aia si apoi m-am dus la maga....knd m-am intors adormitul de geo k vali(un baiat) se dukeau akas. am intrat in kas si m-am dus la baie...am alunekat k bleaga si am cazut pe gresie.knd m-am ridikat(dupa k k mi-am mai luat-o de la stefi am mai si cazut)am dat k kapul de koltul de la geam.atunki mi-am zis...,, k norok am''.
vineri, 6 martie 2009
Concertul din padure
De pe culmi înalte, ceruri
Se zăresc voinicii munţi,
În oglinda înseninată
Admirându-se-se arată
Colo-n vale, lângă stână
Stă mândru micuţul brad,
Pe învelişul de de verdeaţă
Cântă floarea cea măraţă.
Şi pe lacul cu săgeţi,
Se zăresc doi cântăreţi
Cu haina de catifea
Vrăbiuţa se mândrea .
Şi cu pene cenuşii
Porumbelul reuşi
Cântecul voios al lui
L-a cântat publicului.
Spectatorii aplaudă-n cor
Şi mulţumind tuturor,
Porumbelul pleacă-n zbor
Micul star încântător
A frânt inimile tuturor.
-Ce spectacol încântător!
Spune îngeraşul tuturor
Şi cu aripi ca de lapte
Numără până la şapte.
Şi în bolta înseninată
Stoluri multe se arată
Puncte albe şi pitici
Semănau cu licurici.
Bucuria tuturor
În curând va dispărea,
Toamna cu aura frunzelor
În curând va dispărea.
De pe culmi înalte, ceruri
Se zăresc voinicii munţi,
În oglinda înseninată
Admirându-se-se arată
Colo-n vale, lângă stână
Stă mândru micuţul brad,
Pe învelişul de de verdeaţă
Cântă floarea cea măraţă.
Şi pe lacul cu săgeţi,
Se zăresc doi cântăreţi
Cu haina de catifea
Vrăbiuţa se mândrea .
Şi cu pene cenuşii
Porumbelul reuşi
Cântecul voios al lui
L-a cântat publicului.
Spectatorii aplaudă-n cor
Şi mulţumind tuturor,
Porumbelul pleacă-n zbor
Micul star încântător
A frânt inimile tuturor.
-Ce spectacol încântător!
Spune îngeraşul tuturor
Şi cu aripi ca de lapte
Numără până la şapte.
Şi în bolta înseninată
Stoluri multe se arată
Puncte albe şi pitici
Semănau cu licurici.
Bucuria tuturor
În curând va dispărea,
Toamna cu aura frunzelor
În curând va dispărea.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)